Pastaba:
http://www.vukhf.lt tinklapis neturi jokių sąsajų su buvusiu Vilniaus Universiteto Kauno Humanitariniu fakultetu. Tinklapyje pateikta informacija yra unikali ir priklauso tinklapio autoriui.

  • Kontaktai
  • Pradžia
  • Kontaktai
  • Patarimai

Tobulėjimo ir Mokslo Tinklaraštis

Vilkikų vairuotojas

Ar Verta Mokytis ir Planuoti Ateitį Tolimųjų Reisų Vairuotojo Darbui?

Tolimųjų reisų vairuotojo darbas suteikia daug galimybių, kadangi paklausa šios profesijos vis auga. Tačiau, prieš nusprendžiant, ar ši karjera yra būtent jums, būtina apgalvoti ir apie tai, koks bus jūsų gyvenimo būdas tampant tolimųjų reisų vairuotoju, kokie iššūkiai jums iškils ir, be jokios abejonės, ar galėsite toliau planuoti savo ateitį ir ar net mokytis dirbant šį darbą.

Tolimųjų reisų vairuotojas – pelningas, bet daug reikalaujantis darbas. Geroji šio darbo pusė yra ta, kad galite apkeliauti nemažai vietų, daug pamatyti, tačiau, kelionėje galite trukti net ir iki kelių savaičių.

Ar įmanoma studijuoti ir dirbti tolimųjų reisų vairuotoju?

Kadangi šis darbas yra itin pelningas ir alga gali siekti net iki kelių tūkstančių per mėnesį, daugelis jaunų žmonių labai domisi šiuo darbu. Tačiau, viena kelionė gali trukti ne vieną ar ne dvi savaites, kai kurios kelionės trunka net ir mėnesį. Šiuo atveju, jeigu norisi ir studijuoti dirbant šį darbą, teks labai gerai susidėlioti ir susiplanuoti savo laiką.

Be abejo, esant ilgai ir monotoniškai kelionei, galima klausytis audio knygų, įvairiausių kursų ir taip bent šiek tiek studijuoti. Beto, šiuo metu yra daug galimybių, kurios leidžia sudėlioti studijas ir įvairius atsiskaitymus taip, kad galėtumėte ir išvykti į ilgą kelionę, ir laiku atsiskaityti užduotis.

Kita vertus, studijuojant ir dirbant tolimųjų reisų vairuotoju, studijos jums gali užtrukti ilgiau, nei esant paprastam studentui.

Kokia ateitis laukia, dirbant tolimųjų reisų vairuotoju?

Jeigu esate žmogus, kuris galbūt pernelyg daug ateities neplanuoja, na bent jau kol kas, galite drąsiai dirbti šį darbą ir dėl nieko nesijaudinti. Tačiau, gyvenime ateina momentas, kuriame pradeda galvoti, ar vertėtų keisti darbą, galbūt norite susiplanuoti atostogas, galbūt net susiradote antrą pusę ir norite planuoti šeimą.

Šiomis dienomis yra daug šeimų, kuriose bent vienas šeimos narys išvyksta tolimoms kelionėms. Finansiniu atžvilgiu, tai yra puikus ir pelningas darbas, tačiau, kaip ir minėjome anksčiau – atimantis daug asmeninio laiko.

Galite laisvai sukoordinuoti savo laisvą laiką su šiuo darbu, kuomet reikia, pasiimti atostogų, taip pat, galite keliauti ne vienas. Jeigu jūsų artimiesiems šis darbas ir jūsų nebuvimas namuose kelias savaites netrukdo, tai yra puiki karjera. Tačiau, jeigu norite daugiau būti namuose, praleisti daugiau laiko šeimoje, bet patinka vairuoti, galite šiek tiek pakeisti savo darbo pobūdį ir sutrumpinti keliones. Kitaip tariant, vietoj to, kad anksčiau važiavote į užsienį, apsistokite tiek Lietuva.

Jūsų ateitis dirbant tolimųjų reisų vairuotoju priklauso tik nuo jūsų pačių. Jeigu puikiai susidėliosite savo laiką ir laisvalaikį, šis darbas jums tikrai netrukdys.

Be to, šis darbas reikalauja daug streso, kadangi sugedus automobiliui reikia ieškot kur seremontuoti sunkvežimį, o dar blogiau, kad net ir naudotus vilkikų dalys kainuoja nemažai, o kad gauti patvirtinimą ir nereikėtų mokėti iš savo pinigų už remontą turite visada kruopščiai prižiūrėti automobilį – jeigu pamiršote reportuoti – jūsų problema.

Tolimųjų reisų vairuotojo karjera

Jeigu nusprendėte, kad šis darbas – jums, nesunkiai rasite įvairių mokyklų ir kursų, kurie paruoš šiam darbui. Be abejo, pradžiai užtruksite šiek tiek laiko, kol priprasite, pasiruošite ir išvažiuosite į savo pirmą kelionę, bet, jeigu jums tai patiks, ši karjera atvers labai daug galimybių.

Planuojant savo ateitį ar studijuojant, šis darbas tikrai nesukels jokių kliūčių. Tačiau, turėsite puikiai susidėlioti savo laiką tam, kad išvengtumėte įvairiausių nesklandumų.

Studijos užsienyje

Kodėl verta mokytis užsienyje?

Daugumu abiturientų baigę vidurinį išsilavinimą sprendžia vieną sudėtingą galvosūkį – ar studijuoti Lietuvoje ar užsienyje. Šiame straipsnyje mėginsime perteikti savo nuomonę, kodėl verta mokyti užsienyje.

Platus studijų programų pasirinkimas

Vien Jungtinėje Karalystėje yra apie 50 000 studijų programų, todėl studijų programų pasirinkimas užsienyje yra labai platus. Taip pat galima rasti retų specialybių, kurios nėra siūlomos Lietuvoje ar Latvijoje.

Užsienyje yra populiarių dvigubų bakalauro laipsnių, kurie leidžia įgyti žinių dviejose srityse. Ar tai yra naudinga – čia jau kita diskusija.

Visame pasaulyje pripažįstama kvalifikacija

Užsienio universitetai išsiskiria labai aukšta švietimo kokybe, o jų gaunami diplomai pripažįstami visame pasaulyje.

Tačiau šis terminas dar nėra rodiklis. Lietuvoje taip pat yra keli universitetai, kurių diplomai pripažįstami visame pasaulyje. Vienas tokių universitetų yra VU.

Aukšti švietimo standartai

Užsienio universitetuose dėstytojai laisvai ir neformaliai bendrauja su savo studentais. Na bent jau didžioji dalis.

Daugumoje užsienio universitetų dešimt studentų turi vieną dėstytoją, kuris yra labai svarbus aukštos kokybės švietimui.

Šiuolaikinės mokymo priemonės

Užsienio universitetai daug investuoja į mokymo klases, auditorijas, technologijas ir bibliotekas.

Aukštojo mokslo institucijos dažniausiai naudoja naujausias technologijas, todėl studentai turi puikią galimybę ne tik susipažinti su naujausiomis technologijomis, bet ir praktiškai jas taikyti.

Intensyvus mokymas

Tai reiškia, kad per tokį patį laikotarpį galite įgyti ir Bakalauro ir Magistro laipsnį.

Daugumoje šalių profesinis mokymas trunka 1,5-2 metus. Bakalauro studijos trunka 3-4 metus, tačiau magistro laipsnis – nuo 1 iki 2 metų. Taigi per ketverius metus galite įgyti bakalauro ir magistro laipsnius.

Įgūdžiai, patirtis ir puiki anglų kalba

Užsienio universitetai daug dėmesio skiria praktinėms užduotims ir projektams.

Baigę studijas, gausite neįkainojamų praktinių įgūdžių. Jei pasirenkate programą, kurioje yra stažuotės metai, jau turėsite pradinę specialybės darbo patirtį, kuri savo ruožtu padės lengviau rasti darbą. Be to, studijuojant ir dirbant, jūsų anglų kalbos įgūdžiai taip pat tobulėja, kurie yra itin aktualūs darbo rinkoje Lietuvoje.

Dirbti studijų metu

Studentams iš ES šalių rekomenduojama dirbti maždaug 20 valandų per savaitę per mokslo metus.

Daugelyje universitetų yra įsidarbinimo centrai, kurie padeda studentams rasti darbą. Nuostabu tiesa?

Svarbiausia:

Jūs išmokysite gyventi savarankiškai, įgyti užsienyje gyvenimo patirties, susipažinti su bendraamžiais iš viso pasaulio ir patirti daugiakultūrinės aplinkos privalumus ir ypatumus, kurie padės jums kruopščiai augti.

Ieškokite užsienyje studijuoti kaip investicijos, kuri padės jums sukurti sėkmingą ir daugybę išpildytos ateities galimybių!

Studijos užsienyje taip pat padės jums įgyti daugybę naudingų pažinčių, kurios ateityje gali būti naudingos.

Keliaukite!

Tam tikros mokymo įstaigos pasirūpins net lengvųjų automobilių ar mikroautobusų nuoma, kad leistu jums keliauti ir pažinti šalį.

Studijos užsienyje yra tikrai vertinga patirtis. Jeigu jums labiau patinka studijuoti Lietuvoje, būtinai išmėginkite „Erasmus“ programos studijas.

Geriausias darbas studentui

Geriausias Darbas Studentui

Bandant pritaikyti darbus į savo tvarkaraštį, studentui gali atrodyti itin sudėtingas dalykas.

Vienas svarbiausių prioritetų, kad darbas turėtų lankstų tvarkaraštį.

Geriausias darbas studentui

Skamba keistai, bet ką darytumėte, jeigu gyvūną kamuotų streso sutrikimai? Tam yra apmokami gyvūnų prižiūrėtojai, šis darbas puikiai tinka ir studentams.

Auklė

Puiki galimybė Dirbti su vaikais! Auklės dirba beveik vien tik naktimis ir savaitgaliais, rūpinasi vaikais, kol tėvai negali; auklės prižiūri vaikus, o jų tėvai dirba…

Banko kasininkas

Ką turėtumėte daryti tokiame darbe? Bankai, pasikliauja kasininkais dėl jų tikslumo skaičiuojant pinigus ir tvarkydami kitus klientų finansinius sandorius.

Barista

Baristos profesija yra viena populiariausių specialybių studentų tarpe. Lengvai koreguojamas tvarkaraštis yra vienas pagrindinių privalumų dirbant šį darbą.

Barmenas

Barmenai dirba labai sparčiai besivystančiose aplinkose, priima užsakymus, užpila gėrimus ir maišo kokteilius, o kartais ir žuvies dubenėlių dydžio stiklus.

Jūs paprastai turi būti 21 metų ar vyresnis, kad taptumėte barmenu.

Buhalterė

Mažoms ir didelėms įmonėms reikia pagalbos, kad visi faktai ir skaičiai būtų tvarkingi. Naudodami skaičiuokles ir buhalterinę programinę įrangą, buhalteriai įrašo finansinius sandorius, atnaujina ataskaitas ir tikrina finansinių įrašų tikslumą.

Prekinio ženklo ambasadorius

Ar kada nors matėte žmones, kurie nemokamai dalijasi universitete, ar net parduoda įvairius produktus, tokius kaip Avon arba Herbalife, ar išplatino nemokamus „Monster Energy“ gėrimus visame universitete? Prekių ženklo ambasadai gauna atlyginimą už prekės ženklų ir produktų reklamavimą, o kartais net gali uždirbti komisinius ar kitus prizus, kad atitiktų pardavimo tikslus.

Kasininkas

Nuskaitykite ir maišelį ir rinkite pastovų darbo užmokestį. Kasos aparatai tvarko pinigų sandorius parduotuvėse.

Vairuotojas

Greičiausiai pasikliaukite ir tapkite „Taxify“ ar „Uber“ komandos dalimi, kad galėtumėte saugiai vežti savo klientu. Keleivių pervežimas yra viena iš labiausiai paklausių specialybių studentavimo metu.

Fitneso treneris

Daug sportuojate? Padėkite sau ir kitiems išvengti sveikatos sutrikimų , suteikiant treniruotes ir motyvaciją sporto salėje su savo įprastais treniruotės būdais.

Be tvirto fizinio pasirengimo pagrindo, paprastai turite būti sertifikuotas kaip fitneso treneris.

IT palaikymo specialistas

Gali tapti laisvai samdomu IT specialistu. Kurkite internetiniu svetaines, sukurkite savo prekės ženklą, padėkite žmonėms įkurti asmeninį, edukacinį ar verslo tinklapį.

Tai tik maža dalis darbų, kuriuos galite drąsiai dirbti būdami studentais. Svarbiausia nusiteikite tam, juk šis darbas ne amžinas. Nors kas čia žino?

SEO paslaugos mokykloms

Kodėl jūsų mokykla lieka nepastebėta internete?

Gerinant mokyklos SEO rezultatus, reikia gero turinio ir efektyvių nuorodų. (Ir mums nereikia sakyti, kaip svarbu, kad jūsų mokykla būtų rasta Google’ paieškos rezultatuose!) SEO paslaugos yra vienas iš efektyviausių būdų pritraukti naujus mokinius į mokyklą.

Štai keletas patarimų, kaip pagerinti savo SEO reitingą:

Turinio svarba

Negalima pakartotinai naudoti turinio. Kiekviename jūsų svetainės puslapyje turėtų būti originalus turinys, o ne kopijuotas. Negalima nukopijuoti ir įklijuoti pastraipų iš pagrindinio puslapio, pavyzdžiui, kuo originalesnis jūsų turinys, tuo daugiau Google turi nuskaityti jūsų turinio ir pridėti jį prie savo duomenų bazės.

Kalbėdamas apie turinį, jis turi būti matomas, įdėkite svarbiausią turinį puslapio viršuje.

Dar kartą noriu pakartoti, kad turinys yra karalius. Neužpildykite puslapių nereikalingu turiniu per trumpą laiką, bet it neperkraukite jų. Rašykite apie įvairius mokyklos pasiekimus ir tai kas yra susiję su studijomis. Pasak Addad.lt agentūros, vidutinis turinio ilgis tinklalapiui, kuris priskiriamas 10 geriausių Google raktinių žodžių rezultatams, turi ne mažiau kaip 2000 žodžių.

Pateikite nuorodas į likusią jūsų svetainę savo pagrindiniame puslapyje. Svarbus yra ir svetainės žemėlapis. Tai leidžia Google geriau nuskaityti visą jūsų svetainę ir kaupti tinkamesnius jūsų puslapių raktinius žodžius.

Puslapių optimizacija

Optimizuokite savo puslapių pavadinimus, URL ir puslapių aprašymus. Naudokite prasmingus puslapių pavadinimus ir rašykite aiškius puslapio aprašus, kuriuose naudojami raktiniai žodžiai. Pavyzdžiui, jei esate susieję su sporto skyriaus skyriumi, nenaudokite kažko savavališko, pvz., jusu-mokykla.lt/1526884123.html. Jūs praleidžiate visiškai gerą optimizavimo galimybę! Vietoj to naudokite kažką panašaus į jusu-mokykla.lt/informacija.

Informacija – tai raktinis žodis, kurį Google gali indeksuoti ir kuris yra susijęs su galimais tėvams ieškoti. Žmonės turėtų sugebėti atspėti puslapio temą tik peržiūrėdami URL!

Įsitikinkite, kad jūsų svetainė greitai įkelta. Atsižvelgiant į pasirinkimą tarp dviejų panašių tinklalapių, vartotojas pasirinks apsilankyti ir sąveikauti su greičiau įkeliama svetaine. Optimizuokite klasių nuotraukas ir kiti informaciją, kuri užima itin daug vietos tinklapyje. Kuo greičiau jūsų svetainė veiks, tuo aukštesnis jūsų paieškos sistemos reitingas. Norėdami pagerinti jūsų svetainės apkrovos greitį, apsvarstykite galimybę pašalinti didelius atvaizdus arba perkelti į reaguojamą šabloną. Patikrinkite, kaip greitai jūsų svetainė įkeliama čia.

Atsiliepimai

Skatinkite tėvus palikti atsiliepimus. Atsiliepimai yra paliekami mokyklos reitinguojančias svetaines, o suteikia jūsų mokyklai daugiau dėmesio paieškos rezultatams. Paprašykite patikimų tėvų ar jūsų padėjėjo organizacijos stengtis padėti pakviesti daugiau apžvalgų.

Sužinokite daugiau apie SEO. Nors tai gali atrodyti nepaprastai svarbu, yra daug išteklių, kad galėtumėte daugiau sužinoti apie SEO paslaugas ir jų tobulinimą. Laikykitės naujausių ir geriausių SEO paieškos būdų.

Optimizuokite savo tinklapį mobiliesiems. Dabar itin svarbu nei bet kada anksčiau, kad jūsų mokyklos tinklalapis yra visiškai pritaikytas mobiliems įrenginiams. Google daug dėmesio skiria mobiliųjų telefonų optimizavimui.

SEO paslaugos yra vienas geriausių būdų reklamuoti ir skleisti jūsų mokyklos ar kitos švietimo įstaigos svarbią informaciją bei pritraukti naujų mokinių ir studentų.

Kaip išvengti konfliktų mokykloje

Kaip išvengti konfliktų mokykloje?

Jūsų klasėse gali kilti daug prieštaringų situacijų, kurio dažnais atvejais veda į konfliktus. Daug kartų yra gauta pranešimų apie studentus ir moksleivius, kurie dalyvauja muštynėse su savo klasės draugais. Kartais šios situacijos baigiasi laimingai, tačiau kartais nebūna išvengta ir rimtų traumų. Visada geriausia išvengti konfliktų, nes jeigu jie jau prasidėjo, juos labai sunku kontroliuoti. Štai keletas patarimų, kaip išvengti konfliktų su savo bendraamžiais.

Patarimai, kurie padės išvengti konfliktų mokymo įstaigoje

Bendraukite su žmonėmis, kurie yra teigiami, paklusnūs, laikosi mokyklos taisyklių būdami pamokose ir paskaitose ir gerbia tėvus, brolius, seseris bei kitus klasės draugus.

Gerbkite žmonių jausmus. Venkite apkalbinėjimų. Negalima šmeižti, įbauginti ar kitais panašiais būdais ieškoti draugų mokykloje ar universitete.

Venkite pokalbių, kurie yra susiję su jautriomis problemomis, tokiomis kaip religija / vardas, žmonių išvaizda, ekonominė situacija, politiniai įsitikinimai ir kt. (Ypatingai jeigu esate „Erasmus“ programos studentas)

Jeigu koks žmogus pradeda jus bereikalingai įžeidinėti ar veltis į konfliktą, stenkitės ignoruoti jį. Jeigu pradėsite jaudintis, kitas žmogus gali manyti, kad esate minkštas ar jautrus ir toliau jus provokuos konfliktui.

Negalima greitai spręsti apie žmogų, kritikuoti ir smerkti tų, kurie kelia konfliktus. Galbūt jų šeimoje yra problemų?

Siūlykite paramą savo klasės draugams, kuriems reikia jūsų pagalbos. Pavyzdžiui, galite pasidalinti savo knygomis, sąsiuviniais net ir namų darbų atsakymais su savo klasės draugais, kurie galbūt pamiršo juos namuose.

Patikrinkite savo mokyklos ir klasės taisykles ir laikykite jų.

Jei anksti atvykstate į mokyklą, perskaitykite knygą arba peržiūrėkite savo namų darbus. Pasibaigus pamokoms tęskite dienos numatytus darbus. Jeigu turite namų darbų, galite juos atsilikti mokykloje, eikite į biblioteką ir dalyvaukite neakivaizdinėje veikloje, tokiu būdu jūs būsite apsuptas tinkamos žmonių kompanijos ir išvengsite problemų ateityje.

Jeigu užsiimate fizine veikla, ieškote kaip užsidirbti pinigų, sportuojate ar varžotės kur nors mokykloje, visada būkite šalto proto, laikykitės sąžiningo žaidimo taisyklių, tokiu būdų išvengsite nemažai konfliktų su pralaimėjusiais.

Nenaudokite ginklų mokykloje (kastetai, beisbolo lazdos, peiliai). Kilus konfliktui viską stenkitės išspręsti žodžiu. Vaikščiokite nuo konfliktuojančios pradžios asmens kuo toliau ir praneškite apie tai savo mokytojui, drausmės dekanui ar kitam valdininkui.

Jei atsiranda konfliktas, kurio jūs nepradėjote, nedelsdami informuokite savo mokytoją, drausmės dekaną ar asmenį, kuris už tai atsakingas.

Taip paauglių mokyklose itin dažnai kyla įvairūs konfliktai, todėl svarbu laikytis bendros drausmės taisyklių, pasitikėti savo žodžiu, nebijoti išsakyti savo nuomones bei užstoti silpnesnius klasės draugus. Būkite geras mokinys.

Kaip tapti geru mokiniu?

Kaip tapti geru mokiniu?

Buvimas geru studentu turi daugiau naudos negu tik mokymasis gerais pažymiais. Tai gali padėti jums patekti į norimą universitetą ir galbūt gauti stipendiją. Šis straipsnis suteiks jums keletą patarimų, kaip tapti puikiu moksleiviu.

8 pagrindiniai patarimai, kurie padės tapti geru mokiniu

Būk pasiruošęs. Imk viską, ko reikia su savimi turėti klasėje. Būtų gerai iš anksto susipakuoti į kuprinę knygas, aplankus, rašiklius, pieštukus, namų darbus, peržiūros lapus, žymeklius, lipdukus, žymes ir dar ką nors jums patinkantį. Įsitikinkite, kad turite viską pasiruošę kitam rytui.

Būkite organizuotas. Organizuotas mokymasis mokykloje yra labai svarbus, nes jei esate organizuotas, esate vienu žingsniu priekyje kitų moksleivių. Geras būdas pradėti tapti organizuotu yra – turėti aplanką kiekvienam dalykui. Turėti aplanką, tai reiškia, kad į savo matematikos katalogą įtraukiate savo matematikos dokumentus, savo kalbos meno dokumentus į savo kalbų menų aplanką, mokslo straipsnius savo mokslo aplanke ir t.t. Kad būtų lengviau, naudokite spalvų kodus arba pažymėkite savo aplankus ir padėkite juos į stalčių arba kuprinę. Tokiu būdu galėsite lengviau rasti savo aplankus ir turėsite daugiau laiko, kad galėtumėte peržiūrėti, ką išmokote vakar.

Jei norite, galite taip pat įdėti žymes į visus savo aplankus, kad juos būtų lengviau rasti.

Dėmesys klasėje. Kai mokytojas dėsto pamoką, užsirašykite svarbiausius dalykus, ir, jei nesuprantate kažko, pakelkite ranką ir užduokite klausimus. Kuo daugiau klausimų jūs klausiate, tuo protingiau atrodote, norite tikėkite, norite ne. Pastabos padės jums pagalvoti ir suprasti, kas yra mokoma daugiau, todėl būtinai visą reikalingą informaciją žymėkitės sąsiuvinyje.

Mokytojai tikisi užduoti klausimus ir sudaryti jums įspūdį.

Koncentruokite dėmesį į centrą. Laikykite akių kontaktą su mokytoju.

Nemaišykite kitiems. Nemaišykite kitiems ir neleiskite, kad kiti trukdytu jums. Prezentacijos ar laisvos diskusijos metu, leiskite klasės draugams kalbėti ir perduoti komentarus mokytojams. Nenukreipkite dėmesio – nebūkite išsiblaškęs.

Jei draugai jus blaško, tiesiog pasakykite jiems, kad negalite su jais bendrauti, kad jūs tikrai norite sutelkti dėmesį į mokytoją ir galbūt pakalbėsite vėliau per pietus ar pertrauką.

Peržiūrėkite savo užrašus laisvu laiku. Užrašai ir įvairios jūsų pastabos, yra naudingos jums ypač jeigu buvo sunkesnę pamoka ir ne visą informaciją gerai supratote.

Panaudokite šiek tiek laiko, kad užsirašytumėte tą dieną kilusias problemas mokykloje.

Pradėkite skaityti šiek tiek daugiau. Jei dar nesate knygų skaitytojas, pradėkite nuo savo lygio literatūros. Jūs galite tai nežinoti, bet skaitydami sudėtingas knygas, galite išplėsti savo žodyną ir geriau suprasti tai, ką mokytojas duoda jums pamokų metu. 100 % veiksminga.

Sukurkite minčių žemėlapius. Mąstymo žemėlapių naudojimas gali būti naudingas sunkioms temoms suprasti ir gali būti naudingas, kai jums reikia suprasti didelių projektų idėjas. Norint sukurti paprastą minčių žemėlapį, viskas, ką jums reikia padaryti, yra tiesiog parašyti temą centre, pridėti linijas, kurios nurodo įvairias kryptis, ir rašyti savo idėjas eilučių viršuje.

Visada stenkitės sugalvoti tiek daug idėjų, kiek galite. Proto žemėlapis taip pat gali padėti lengviau išlaikyti egzaminą ar testą.

Neatidėkite namų darbų. Atlikinėdami namų darbus Laikykite visą savo elektroniką, pvz., telefoną,  nešiojamą kompiuterį nuo jūsų kuo toliau. Tai leis jums susikaupti ir atlikti namų darbus tinkamai ir greitai. Jeigu namų darbų užduotis atrodo per sunki, būtinai leiskite sau išeiti į lauką bent 10 minučių ir atgaivinti mintis. Jeigu ir tai nepadės, prašykite pagalbos savo tėvelių – juk kartu tikrai pavyks.

Aukštojo mokslo studijų kainos kompensavimas

Aukštojo mokslo studijų kainos kompensavimas

Aukštasis mokslas yra viena iš šiuolaikinių siekiamybių daugumai abiturientų, tačiau problema ta, kad ne visi gali sau tai leisti. Be abejo, jeigu jūs išlaikėte visus reikiamus abitūros egzaminus tinkamam balui, galite būti ramūs, tačiau ką daryti tiems, kuriems nepasisekė? Studijų kainos yra itin įvairios, galite įstoti į universitetą ir už 2000 eurų, gali neužtekti ir 5000 eurų metams, tai priklauso nuo norimos specialybės, universiteto ir t.t Aukštojo mokslo studijų kainos kompensavimas yra gelbėjimosi ratas jums.

Svarbu paminėti tai, kad ne visi žmonės gali leisti mokėti didelius pinigus už studijas. Taip, dauguma atvejų tai yra investicija į save ir dauguma atvejų ji atsiperka, tačiau ką reikia daryti, kad mokama suma už aukštąjį mokslą nebūtu tokia skausminga? Tam yra sudarytos sąlygos kompensuoti bent dalį studijų sumos universitete.

Į studijų kainos kompensavimą gali taikytis visi pirmos pakopos studentai kurie studijuoja valstybės nefinansuojamoje vietoje.  Svarbiausi yra 3 pirminiai punktai studentui, kuris nori gauti kompensaciją už studijas:

  • Studentas turi turėti teisę į valstybės finansuojamą vietą;
  • Studentas negali turėti akademinių skolų;
  • Studijų semestro vidurkis negali būti mažesnis nei to paties kurso ir studijų programos vidurkis universitete ar aukštojoje mokykloje.

Tad jeigu įstojote į valstybės nefinansuojamą vietą aukštojoje mokykloje tiesiog įgyvendinkite 2 paskutinius punktus.

Kaip ir kokio dydžio yra skiriamas aukštojo mokslo studijų kainos kompensavimas?

Aukštojo mokslo studijų kainos kompensavimas yra skiriamas vieną kartą per metus, rudens semestre arba kitaip tariant pirmojo pusmečio periode.  Išmokama kompensuojama studijų suma negali būti didesnė nei norminė studijų kaina, įprastu atveju faktiškai sumokėta studijos kaina arba jos dalis.

Daugumai studentų kyla klausimas, ar reikia pildyti prašymus ir teikti norint gauti studijų kompensavimą?

Jums niekur prašymų siųsti nereikia, jeigu atitinkate prieš tai išvardintus kriterijus, tikėtina, kad kompensaciją už studijas tikrai gausite, o  reikalingą prašymą ir kitus dokumentus įprastine tvarka už jus sutvarkys jūsų aukštoji mokykla.
Gavus studijų kompensacijos patvirtinimą iš fondo, jūs gausite informuojantį el. laišką į nurodytą el. pašto adresą arba į jūsų oficialų universiteto el. paštą su pranešimu apie studijų kainos kompensavimą. Būtinai tikrinkite SPAM ir kt. nereikalingu aplankus, nes pasitaiko atvejų, kai studentai tiesiog nepastebi patvirtinimo dėl studijų kompensavimo.

Ar reikia teikti prašymą studijos kompensavimo išmokėjimui?

Taip, tik nemaišykite prašymų formos. Primename, formą norint gauti studijų kompensaciją siunčia aukštoji mokykla, o prašymą gauti išmoką po patvirtinimo siunčiate jūs. Prašymas turi būti užpildytas ir išsiųstas per 15 darbo dienų nuo patvirtinimo datos. Prašymą gali pateikti internetu prisijungus čia.

Pamiršote pateikti prašymą per 15 darbo dienų?

Opiausia problema daugumai studentų – užmirštumas. Visgi, tai menka problema, tiesiog nusiraminkite ir pateikite fondui motyvuotą prašymą su paaiškinimu ir į tai atsižvelgęs fondo studijų kompensacijų administratorius galės patvirtinti jūsų studijų kompensuotas sumos išmokėjimą arba taip pat jį ir atmesti. Svarbu, visi vėluojami prašymai turi būti pateikti vėliausiai iki gruodžio 23 d.

Studijų kainos kompensavimas išmokamas per 7 darbo dienas nuo prašymo išmokėti teikimo.  Kompensuota suma išmokama visi iškarto, pervedant sumą į jūsų nurodytą banko sąskaitą.

Galima teigti, kad jeigu nesate valstybės finansuojamoje vietoje, o už mokslus tenka mokėti pačiam arba pasiėmus kreditą ar paskolą, vis gi mokslas gali būti ir ne toks finansiškai skausmingas jums, tačiau reikia ne tik studentauti ir linksmintis, bet nepamiršti ir gerai mokytis.

Pastaba

Tinklaraštis neturi jokių sąsajų su buvusiu Vilniaus Universiteto Kauno Humanitariniu fakultetu.

Tinklapyje pateikta informacija yra unikali ir priklauso tinklapio autoriui.

Naujienlaiškis
Straipsniai
Ar Verta Mokytis ir Planuoti Ateitį Tolimųjų Reisų Vairuotojo Darbui?

Tolimųjų reisų vairuotojo darbas suteikia daug galimybių, kadangi paklausa šios profesijos vis auga. Tačiau, prieš nusprendžiant, ar ši karjera yra būtent jums, būtina apgalvoti ir apie tai, koks bus jūsų gyvenimo būdas tampant tolimųjų reisų vairuotoju, kokie iššūkiai jums iškils ir, be jokios abejonės, ar galėsite toliau planuoti savo ateitį ir ar net mokytis dirbant […]

Kodėl verta mokytis užsienyje?

Daugumu abiturientų baigę vidurinį išsilavinimą sprendžia vieną sudėtingą galvosūkį – ar studijuoti Lietuvoje ar užsienyje. Šiame straipsnyje mėginsime perteikti savo nuomonę, kodėl verta mokyti užsienyje. Platus studijų programų pasirinkimas Vien Jungtinėje Karalystėje yra apie 50 000 studijų programų, todėl studijų programų pasirinkimas užsienyje yra labai platus. Taip pat galima rasti retų specialybių, kurios nėra siūlomos Lietuvoje […]

Geriausias Darbas Studentui

Bandant pritaikyti darbus į savo tvarkaraštį, studentui gali atrodyti itin sudėtingas dalykas. Vienas svarbiausių prioritetų, kad darbas turėtų lankstų tvarkaraštį. Geriausias darbas studentui Skamba keistai, bet ką darytumėte, jeigu gyvūną kamuotų streso sutrikimai? Tam yra apmokami gyvūnų prižiūrėtojai, šis darbas puikiai tinka ir studentams. Auklė Puiki galimybė Dirbti su vaikais! Auklės dirba beveik vien tik […]

2023 m. kovo mėn.
Pr A T K Pn Š S
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
« Spa    
Kategorijos
  • Patarimai