Ar Verta Mokytis ir Planuoti Ateitį Tolimųjų Reisų Vairuotojo Darbui?

Tolimųjų reisų vairuotojo darbas suteikia daug galimybių, kadangi paklausa šios profesijos vis auga. Tačiau, prieš nusprendžiant, ar ši karjera yra būtent jums, būtina apgalvoti ir apie tai, koks bus jūsų gyvenimo būdas tampant tolimųjų reisų vairuotoju, kokie iššūkiai jums iškils ir, be jokios abejonės, ar galėsite toliau planuoti savo ateitį ir ar net mokytis dirbant šį darbą.

Tolimųjų reisų vairuotojas – pelningas, bet daug reikalaujantis darbas. Geroji šio darbo pusė yra ta, kad galite apkeliauti nemažai vietų, daug pamatyti, tačiau, kelionėje galite trukti net ir iki kelių savaičių.

Ar įmanoma studijuoti ir dirbti tolimųjų reisų vairuotoju?

Kadangi šis darbas yra itin pelningas ir alga gali siekti net iki kelių tūkstančių per mėnesį, daugelis jaunų žmonių labai domisi šiuo darbu. Tačiau, viena kelionė gali trukti ne vieną ar ne dvi savaites, kai kurios kelionės trunka net ir mėnesį. Šiuo atveju, jeigu norisi ir studijuoti dirbant šį darbą, teks labai gerai susidėlioti ir susiplanuoti savo laiką.

Be abejo, esant ilgai ir monotoniškai kelionei, galima klausytis audio knygų, įvairiausių kursų ir taip bent šiek tiek studijuoti. Beto, šiuo metu yra daug galimybių, kurios leidžia sudėlioti studijas ir įvairius atsiskaitymus taip, kad galėtumėte ir išvykti į ilgą kelionę, ir laiku atsiskaityti užduotis.

Kita vertus, studijuojant ir dirbant tolimųjų reisų vairuotoju, studijos jums gali užtrukti ilgiau, nei esant paprastam studentui.

Kokia ateitis laukia, dirbant tolimųjų reisų vairuotoju?

Jeigu esate žmogus, kuris galbūt pernelyg daug ateities neplanuoja, na bent jau kol kas, galite drąsiai dirbti šį darbą ir dėl nieko nesijaudinti. Tačiau, gyvenime ateina momentas, kuriame pradeda galvoti, ar vertėtų keisti darbą, galbūt norite susiplanuoti atostogas, galbūt net susiradote antrą pusę ir norite planuoti šeimą.

Šiomis dienomis yra daug šeimų, kuriose bent vienas šeimos narys išvyksta tolimoms kelionėms. Finansiniu atžvilgiu, tai yra puikus ir pelningas darbas, tačiau, kaip ir minėjome anksčiau – atimantis daug asmeninio laiko.

Galite laisvai sukoordinuoti savo laisvą laiką su šiuo darbu, kuomet reikia, pasiimti atostogų, taip pat, galite keliauti ne vienas. Jeigu jūsų artimiesiems šis darbas ir jūsų nebuvimas namuose kelias savaites netrukdo, tai yra puiki karjera. Tačiau, jeigu norite daugiau būti namuose, praleisti daugiau laiko šeimoje, bet patinka vairuoti, galite šiek tiek pakeisti savo darbo pobūdį ir sutrumpinti keliones. Kitaip tariant, vietoj to, kad anksčiau važiavote į užsienį, apsistokite tiek Lietuva.

Jūsų ateitis dirbant tolimųjų reisų vairuotoju priklauso tik nuo jūsų pačių. Jeigu puikiai susidėliosite savo laiką ir laisvalaikį, šis darbas jums tikrai netrukdys.

Be to, šis darbas reikalauja daug streso, kadangi sugedus automobiliui reikia ieškot kur seremontuoti sunkvežimį, o dar blogiau, kad net ir naudotus vilkikų dalys kainuoja nemažai, o kad gauti patvirtinimą ir nereikėtų mokėti iš savo pinigų už remontą turite visada kruopščiai prižiūrėti automobilį – jeigu pamiršote reportuoti – jūsų problema.

Tolimųjų reisų vairuotojo karjera

Jeigu nusprendėte, kad šis darbas – jums, nesunkiai rasite įvairių mokyklų ir kursų, kurie paruoš šiam darbui. Be abejo, pradžiai užtruksite šiek tiek laiko, kol priprasite, pasiruošite ir išvažiuosite į savo pirmą kelionę, bet, jeigu jums tai patiks, ši karjera atvers labai daug galimybių.

Planuojant savo ateitį ar studijuojant, šis darbas tikrai nesukels jokių kliūčių. Tačiau, turėsite puikiai susidėlioti savo laiką tam, kad išvengtumėte įvairiausių nesklandumų.

J. Vilimas