Kodėl verta mokytis užsienyje?

Daugumu abiturientų baigę vidurinį išsilavinimą sprendžia vieną sudėtingą galvosūkį – ar studijuoti Lietuvoje ar užsienyje. Šiame straipsnyje mėginsime perteikti savo nuomonę, kodėl verta mokyti užsienyje.

Platus studijų programų pasirinkimas

Vien Jungtinėje Karalystėje yra apie 50 000 studijų programų, todėl studijų programų pasirinkimas užsienyje yra labai platus. Taip pat galima rasti retų specialybių, kurios nėra siūlomos Lietuvoje ar Latvijoje.

Užsienyje yra populiarių dvigubų bakalauro laipsnių, kurie leidžia įgyti žinių dviejose srityse. Ar tai yra naudinga – čia jau kita diskusija.

Visame pasaulyje pripažįstama kvalifikacija

Užsienio universitetai išsiskiria labai aukšta švietimo kokybe, o jų gaunami diplomai pripažįstami visame pasaulyje.

Tačiau šis terminas dar nėra rodiklis. Lietuvoje taip pat yra keli universitetai, kurių diplomai pripažįstami visame pasaulyje. Vienas tokių universitetų yra VU.

Aukšti švietimo standartai

Užsienio universitetuose dėstytojai laisvai ir neformaliai bendrauja su savo studentais. Na bent jau didžioji dalis.

Daugumoje užsienio universitetų dešimt studentų turi vieną dėstytoją, kuris yra labai svarbus aukštos kokybės švietimui.

Šiuolaikinės mokymo priemonės

Užsienio universitetai daug investuoja į mokymo klases, auditorijas, technologijas ir bibliotekas.

Aukštojo mokslo institucijos dažniausiai naudoja naujausias technologijas, todėl studentai turi puikią galimybę ne tik susipažinti su naujausiomis technologijomis, bet ir praktiškai jas taikyti.

Intensyvus mokymas

Tai reiškia, kad per tokį patį laikotarpį galite įgyti ir Bakalauro ir Magistro laipsnį.

Daugumoje šalių profesinis mokymas trunka 1,5-2 metus. Bakalauro studijos trunka 3-4 metus, tačiau magistro laipsnis – nuo 1 iki 2 metų. Taigi per ketverius metus galite įgyti bakalauro ir magistro laipsnius.

Įgūdžiai, patirtis ir puiki anglų kalba

Užsienio universitetai daug dėmesio skiria praktinėms užduotims ir projektams.

Baigę studijas, gausite neįkainojamų praktinių įgūdžių. Jei pasirenkate programą, kurioje yra stažuotės metai, jau turėsite pradinę specialybės darbo patirtį, kuri savo ruožtu padės lengviau rasti darbą. Be to, studijuojant ir dirbant, jūsų anglų kalbos įgūdžiai taip pat tobulėja, kurie yra itin aktualūs darbo rinkoje Lietuvoje.

Dirbti studijų metu

Studentams iš ES šalių rekomenduojama dirbti maždaug 20 valandų per savaitę per mokslo metus.

Daugelyje universitetų yra įsidarbinimo centrai, kurie padeda studentams rasti darbą. Nuostabu tiesa?

Svarbiausia:

Jūs išmokysite gyventi savarankiškai, įgyti užsienyje gyvenimo patirties, susipažinti su bendraamžiais iš viso pasaulio ir patirti daugiakultūrinės aplinkos privalumus ir ypatumus, kurie padės jums kruopščiai augti.

Ieškokite užsienyje studijuoti kaip investicijos, kuri padės jums sukurti sėkmingą ir daugybę išpildytos ateities galimybių!

Studijos užsienyje taip pat padės jums įgyti daugybę naudingų pažinčių, kurios ateityje gali būti naudingos.

Keliaukite!

Tam tikros mokymo įstaigos pasirūpins net lengvųjų automobilių ar mikroautobusų nuoma, kad leistu jums keliauti ir pažinti šalį.

Studijos užsienyje yra tikrai vertinga patirtis. Jeigu jums labiau patinka studijuoti Lietuvoje, būtinai išmėginkite „Erasmus“ programos studijas.

J. Vilimas