Kaip tapti geru mokiniu?

Buvimas geru studentu turi daugiau naudos negu tik mokymasis gerais pažymiais. Tai gali padėti jums patekti į norimą universitetą ir galbūt gauti stipendiją. Šis straipsnis suteiks jums keletą patarimų, kaip tapti puikiu moksleiviu.

8 pagrindiniai patarimai, kurie padės tapti geru mokiniu

Būk pasiruošęs. Imk viską, ko reikia su savimi turėti klasėje. Būtų gerai iš anksto susipakuoti į kuprinę knygas, aplankus, rašiklius, pieštukus, namų darbus, peržiūros lapus, žymeklius, lipdukus, žymes ir dar ką nors jums patinkantį. Įsitikinkite, kad turite viską pasiruošę kitam rytui.

Būkite organizuotas. Organizuotas mokymasis mokykloje yra labai svarbus, nes jei esate organizuotas, esate vienu žingsniu priekyje kitų moksleivių. Geras būdas pradėti tapti organizuotu yra – turėti aplanką kiekvienam dalykui. Turėti aplanką, tai reiškia, kad į savo matematikos katalogą įtraukiate savo matematikos dokumentus, savo kalbos meno dokumentus į savo kalbų menų aplanką, mokslo straipsnius savo mokslo aplanke ir t.t. Kad būtų lengviau, naudokite spalvų kodus arba pažymėkite savo aplankus ir padėkite juos į stalčių arba kuprinę. Tokiu būdu galėsite lengviau rasti savo aplankus ir turėsite daugiau laiko, kad galėtumėte peržiūrėti, ką išmokote vakar.

Jei norite, galite taip pat įdėti žymes į visus savo aplankus, kad juos būtų lengviau rasti.

Dėmesys klasėje. Kai mokytojas dėsto pamoką, užsirašykite svarbiausius dalykus, ir, jei nesuprantate kažko, pakelkite ranką ir užduokite klausimus. Kuo daugiau klausimų jūs klausiate, tuo protingiau atrodote, norite tikėkite, norite ne. Pastabos padės jums pagalvoti ir suprasti, kas yra mokoma daugiau, todėl būtinai visą reikalingą informaciją žymėkitės sąsiuvinyje.

Mokytojai tikisi užduoti klausimus ir sudaryti jums įspūdį.

Koncentruokite dėmesį į centrą. Laikykite akių kontaktą su mokytoju.

Nemaišykite kitiems. Nemaišykite kitiems ir neleiskite, kad kiti trukdytu jums. Prezentacijos ar laisvos diskusijos metu, leiskite klasės draugams kalbėti ir perduoti komentarus mokytojams. Nenukreipkite dėmesio – nebūkite išsiblaškęs.

Jei draugai jus blaško, tiesiog pasakykite jiems, kad negalite su jais bendrauti, kad jūs tikrai norite sutelkti dėmesį į mokytoją ir galbūt pakalbėsite vėliau per pietus ar pertrauką.

Peržiūrėkite savo užrašus laisvu laiku. Užrašai ir įvairios jūsų pastabos, yra naudingos jums ypač jeigu buvo sunkesnę pamoka ir ne visą informaciją gerai supratote.

Panaudokite šiek tiek laiko, kad užsirašytumėte tą dieną kilusias problemas mokykloje.

Pradėkite skaityti šiek tiek daugiau. Jei dar nesate knygų skaitytojas, pradėkite nuo savo lygio literatūros. Jūs galite tai nežinoti, bet skaitydami sudėtingas knygas, galite išplėsti savo žodyną ir geriau suprasti tai, ką mokytojas duoda jums pamokų metu. 100 % veiksminga.

Sukurkite minčių žemėlapius. Mąstymo žemėlapių naudojimas gali būti naudingas sunkioms temoms suprasti ir gali būti naudingas, kai jums reikia suprasti didelių projektų idėjas. Norint sukurti paprastą minčių žemėlapį, viskas, ką jums reikia padaryti, yra tiesiog parašyti temą centre, pridėti linijas, kurios nurodo įvairias kryptis, ir rašyti savo idėjas eilučių viršuje.

Visada stenkitės sugalvoti tiek daug idėjų, kiek galite. Proto žemėlapis taip pat gali padėti lengviau išlaikyti egzaminą ar testą.

Neatidėkite namų darbų. Atlikinėdami namų darbus Laikykite visą savo elektroniką, pvz., telefoną,  nešiojamą kompiuterį nuo jūsų kuo toliau. Tai leis jums susikaupti ir atlikti namų darbus tinkamai ir greitai. Jeigu namų darbų užduotis atrodo per sunki, būtinai leiskite sau išeiti į lauką bent 10 minučių ir atgaivinti mintis. Jeigu ir tai nepadės, prašykite pagalbos savo tėvelių – juk kartu tikrai pavyks.

J. Vilimas