Aukštojo mokslo studijų kainos kompensavimas

Aukštasis mokslas yra viena iš šiuolaikinių siekiamybių daugumai abiturientų, tačiau problema ta, kad ne visi gali sau tai leisti. Be abejo, jeigu jūs išlaikėte visus reikiamus abitūros egzaminus tinkamam balui, galite būti ramūs, tačiau ką daryti tiems, kuriems nepasisekė? Studijų kainos yra itin įvairios, galite įstoti į universitetą ir už 2000 eurų, gali neužtekti ir 5000 eurų metams, tai priklauso nuo norimos specialybės, universiteto ir t.t Aukštojo mokslo studijų kainos kompensavimas yra gelbėjimosi ratas jums.

Svarbu paminėti tai, kad ne visi žmonės gali leisti mokėti didelius pinigus už studijas. Taip, dauguma atvejų tai yra investicija į save ir dauguma atvejų ji atsiperka, tačiau ką reikia daryti, kad mokama suma už aukštąjį mokslą nebūtu tokia skausminga? Tam yra sudarytos sąlygos kompensuoti bent dalį studijų sumos universitete.

Į studijų kainos kompensavimą gali taikytis visi pirmos pakopos studentai kurie studijuoja valstybės nefinansuojamoje vietoje.  Svarbiausi yra 3 pirminiai punktai studentui, kuris nori gauti kompensaciją už studijas:

  • Studentas turi turėti teisę į valstybės finansuojamą vietą;
  • Studentas negali turėti akademinių skolų;
  • Studijų semestro vidurkis negali būti mažesnis nei to paties kurso ir studijų programos vidurkis universitete ar aukštojoje mokykloje.

Tad jeigu įstojote į valstybės nefinansuojamą vietą aukštojoje mokykloje tiesiog įgyvendinkite 2 paskutinius punktus.

Kaip ir kokio dydžio yra skiriamas aukštojo mokslo studijų kainos kompensavimas?

Aukštojo mokslo studijų kainos kompensavimas yra skiriamas vieną kartą per metus, rudens semestre arba kitaip tariant pirmojo pusmečio periode.  Išmokama kompensuojama studijų suma negali būti didesnė nei norminė studijų kaina, įprastu atveju faktiškai sumokėta studijos kaina arba jos dalis.

Daugumai studentų kyla klausimas, ar reikia pildyti prašymus ir teikti norint gauti studijų kompensavimą?

Jums niekur prašymų siųsti nereikia, jeigu atitinkate prieš tai išvardintus kriterijus, tikėtina, kad kompensaciją už studijas tikrai gausite, o  reikalingą prašymą ir kitus dokumentus įprastine tvarka už jus sutvarkys jūsų aukštoji mokykla.
Gavus studijų kompensacijos patvirtinimą iš fondo, jūs gausite informuojantį el. laišką į nurodytą el. pašto adresą arba į jūsų oficialų universiteto el. paštą su pranešimu apie studijų kainos kompensavimą. Būtinai tikrinkite SPAM ir kt. nereikalingu aplankus, nes pasitaiko atvejų, kai studentai tiesiog nepastebi patvirtinimo dėl studijų kompensavimo.

Ar reikia teikti prašymą studijos kompensavimo išmokėjimui?

Taip, tik nemaišykite prašymų formos. Primename, formą norint gauti studijų kompensaciją siunčia aukštoji mokykla, o prašymą gauti išmoką po patvirtinimo siunčiate jūs. Prašymas turi būti užpildytas ir išsiųstas per 15 darbo dienų nuo patvirtinimo datos. Prašymą gali pateikti internetu prisijungus čia.

Pamiršote pateikti prašymą per 15 darbo dienų?

Opiausia problema daugumai studentų – užmirštumas. Visgi, tai menka problema, tiesiog nusiraminkite ir pateikite fondui motyvuotą prašymą su paaiškinimu ir į tai atsižvelgęs fondo studijų kompensacijų administratorius galės patvirtinti jūsų studijų kompensuotas sumos išmokėjimą arba taip pat jį ir atmesti. Svarbu, visi vėluojami prašymai turi būti pateikti vėliausiai iki gruodžio 23 d.

Studijų kainos kompensavimas išmokamas per 7 darbo dienas nuo prašymo išmokėti teikimo.  Kompensuota suma išmokama visi iškarto, pervedant sumą į jūsų nurodytą banko sąskaitą.

Galima teigti, kad jeigu nesate valstybės finansuojamoje vietoje, o už mokslus tenka mokėti pačiam arba pasiėmus kreditą ar paskolą, vis gi mokslas gali būti ir ne toks finansiškai skausmingas jums, tačiau reikia ne tik studentauti ir linksmintis, bet nepamiršti ir gerai mokytis.

J. Vilimas