Kaip išvengti konfliktų mokykloje?

Jūsų klasėse gali kilti daug prieštaringų situacijų, kurio dažnais atvejais veda į konfliktus. Daug kartų yra gauta pranešimų apie studentus ir moksleivius, kurie dalyvauja muštynėse su savo klasės draugais. Kartais šios situacijos baigiasi laimingai, tačiau kartais nebūna išvengta ir rimtų traumų. Visada geriausia išvengti konfliktų, nes jeigu jie jau prasidėjo, juos labai sunku kontroliuoti. Štai keletas patarimų, kaip išvengti konfliktų su savo bendraamžiais.

Patarimai, kurie padės išvengti konfliktų mokymo įstaigoje

Bendraukite su žmonėmis, kurie yra teigiami, paklusnūs, laikosi mokyklos taisyklių būdami pamokose ir paskaitose ir gerbia tėvus, brolius, seseris bei kitus klasės draugus.

Gerbkite žmonių jausmus. Venkite apkalbinėjimų. Negalima šmeižti, įbauginti ar kitais panašiais būdais ieškoti draugų mokykloje ar universitete.

Venkite pokalbių, kurie yra susiję su jautriomis problemomis, tokiomis kaip religija / vardas, žmonių išvaizda, ekonominė situacija, politiniai įsitikinimai ir kt. (Ypatingai jeigu esate „Erasmus“ programos studentas)

Jeigu koks žmogus pradeda jus bereikalingai įžeidinėti ar veltis į konfliktą, stenkitės ignoruoti jį. Jeigu pradėsite jaudintis, kitas žmogus gali manyti, kad esate minkštas ar jautrus ir toliau jus provokuos konfliktui.

Negalima greitai spręsti apie žmogų, kritikuoti ir smerkti tų, kurie kelia konfliktus. Galbūt jų šeimoje yra problemų?

Siūlykite paramą savo klasės draugams, kuriems reikia jūsų pagalbos. Pavyzdžiui, galite pasidalinti savo knygomis, sąsiuviniais net ir namų darbų atsakymais su savo klasės draugais, kurie galbūt pamiršo juos namuose.

Patikrinkite savo mokyklos ir klasės taisykles ir laikykite jų.

Jei anksti atvykstate į mokyklą, perskaitykite knygą arba peržiūrėkite savo namų darbus. Pasibaigus pamokoms tęskite dienos numatytus darbus. Jeigu turite namų darbų, galite juos atsilikti mokykloje, eikite į biblioteką ir dalyvaukite neakivaizdinėje veikloje, tokiu būdu jūs būsite apsuptas tinkamos žmonių kompanijos ir išvengsite problemų ateityje.

Jeigu užsiimate fizine veikla, ieškote kaip užsidirbti pinigų, sportuojate ar varžotės kur nors mokykloje, visada būkite šalto proto, laikykitės sąžiningo žaidimo taisyklių, tokiu būdų išvengsite nemažai konfliktų su pralaimėjusiais.

Nenaudokite ginklų mokykloje (kastetai, beisbolo lazdos, peiliai). Kilus konfliktui viską stenkitės išspręsti žodžiu. Vaikščiokite nuo konfliktuojančios pradžios asmens kuo toliau ir praneškite apie tai savo mokytojui, drausmės dekanui ar kitam valdininkui.

Jei atsiranda konfliktas, kurio jūs nepradėjote, nedelsdami informuokite savo mokytoją, drausmės dekaną ar asmenį, kuris už tai atsakingas.

Taip paauglių mokyklose itin dažnai kyla įvairūs konfliktai, todėl svarbu laikytis bendros drausmės taisyklių, pasitikėti savo žodžiu, nebijoti išsakyti savo nuomones bei užstoti silpnesnius klasės draugus. Būkite geras mokinys.

J. Vilimas